דיוויד פיש נפטר

סטרבו

Well-Known Member
משקיע דיבידנדים גדלים פרסם שנפטר בחודש שעבר דיוויד פיש יוצר ומתחזק רשימת האלופות.

daat99

מייסד
מנהל
תודה על העדכון - אכן חדשות מצערות ביותר :(

FIYaacov

Active Member
אז אתם חוזרים לתיק מדדים?
;)
Too soon?

יהי זכרו ברוך :(

daat99

מייסד
מנהל
אז אתם חוזרים לתיק מדדים?
רשימת האלופות של דוד פיש בסך הכל עזרה לנו בתהליך הסינון הראשוני.
קיום הרשימה לא שינה את המציאות ומותו לא משנה את ההיסטוריה כך שעדיין כל אחד שחשב שההשקעה בסגנון הזה מתאימה לו צריך להגיע לאותה המסקנה גם היום.
נכון לרגע זה יש יותר סימני שאלה מתשובות בנושא זה ולי אין תשובות קסם.

quesito

Well-Known Member
רשימת האלופות של דוד פיש בסך הכל עזרה לנו בתהליך הסינון הראשוני.
קיום הרשימה לא שינה את המציאות ומותו לא משנה את ההיסטוריה כך שעדיין כל אחד שחשב שההשקעה בסגנון הזה מתאימה לו צריך להגיע לאותה המסקנה גם היום.
נכון לרגע זה יש יותר סימני שאלה מתשובות בנושא זה ולי אין תשובות קסם.
אני לא משתמש ברשימה שלו. למדתי ממנו ומסתכל לפעמים.

daat99

מייסד
מנהל
אני לא משתמש ברשימה שלו. למדתי ממנו ומסתכל לפעמים.
אשמח מאוד אם תפרט (ואם אתה מעוניין אני אשמח אפילו יותר אם תוכל לכתוב על זה מאמר אורח בבלוג).

הרשימה שלו הקלה על החיפוש הראשוני.
אכן.
איך אתה מוצא חברות מעניינות?
יש כמה דרכים:
1. מדד אצולות הדיבידנדים מכיל חברות שמגדילות את הדיבידנדים בעקביות ולכן קל לחיפוש ולסינון.
זו הדרך הקלה והפשוטה ביותר אבל היא מגבילה אותך לכ-50 חברות בסך הכל כאשר לא את כולן תרצה לרכוש.
2. לעקוב אחרי הכרזות דיבידנדים כמו בשלושת האתרים שמופיעים בסרגל הימני בבלוג ולשים לב אילו חברות מגדילות את הדיבידנד ואז כמובן לוודא שהן מגדילות אותו בעקביות ולא חד פעמי.
הדרך הזו מצריכה יותר זמן אבל חושפת אותך לחברות שאינן בהכרח אמריקאיות ו/או שאינן נכללות באצולת הדיבידנדים.
3. לעבור על מאמרים שמפורסמים באתר סיקינג אלפא על חברות שונות תחת קטגוריית השקעת דיבידנדים ולסנן משם רק את מה שמוצא חן בעיניך ומציג את הנתונים המתאימים.
הדרך הזו חושפת אותך לטעויות של אחרים ולרוב תשפיע על קבלת ההחלטות שלך כחלק מעדר שזהו חיסרון רציני (אבל ניתן להתמודד איתו עם הרבה משמעת עצמית ומודעות אישית).

• אהבתי
Reactions: ziv

quesito

Well-Known Member
הרשימה שלו הקלה על החיפוש הראשוני.
איך אתה מוצא חברות מעניינות?
אני עוקב אחרי עיתונות ובלוגים אבל מאוד נזהר מהם.
אין לי שיטה מסודרת נכון להיום לצערי או לא, לחפש מניות.
אני משקיע כמעט 95% במניות שמחלקות דיבידנדים גדלים או יציבים או עם היסטוריה מאוד ארוכה של חלוקה שלא בהכרח מגדילות בכל ההיסטוריה. חלקם הגדילו שנים, ואז חתכו קצת ואז המשיכו לעלות שנים, בדומה למצבי השוק.
נחשפתי לDGI ומניות דיבידנדים דרך בלוגים בשפות שונות, ו- SA ומאמרים של דעת.
יש לי רשימה לא קטנה של חברות היסטוריות, ענקיות ש"מעניינות" אותי. אני מסתכל באנציקלופדיה וויקיפדיה על היסטוריה שלהן. ברור לי שלא בטוח שחברות שבעבר הצליחו יצליחו בעתיד.
כמו שדעת אומר, אפשר לראות אותם במדדי BLUE CHIP עולמיים. הבעיה שיש יותר מידי חברות שמעניינות אותי וקשה לעקוב אחריהן. פה מתחילה לפעמים ההתלבטות של ETF. האם כדאי איזה ETF ? (זה לא שאלה זה שאלה מחשבתית שלי).

פרמטרים שאני חוקר עכשיו הם FCF ודומים והקשרם ל-דיבידנדים.

אשמח מאוד אם תפרט (ואם אתה מעוניין אני אשמח אפילו יותר אם תוכל לכתוב על זה מאמר אורח בבלוג).
אשמח מאוד בהמשך לכתוב מאמר כאשר יהיה לי נושא קצת יותר מסודר שניתן להסביר. כרגע לא בטוח. מודה לך מאוד על הכבוד. אודיע לך בהמשך.

הערה: כפי שתארתי בעבר, אני התחלתי את ההשקעות לפני מספר שנים עם מטרות שונות. לצערי לא כל התיק מיועד, ככל הנראה, להכנסה פסיבית וטווח מאוד מאוד ארוך. יש סיכוי שבשביל לקנות בית למגורים אני ארצה למכור חלק מהמניות .
בגלל זה חלק מה נכסים הם מניות צמיחה (שמחלקות דיבידנד אומנם קטן מאוד) שיש סיכוי שאצטרך למכור בשנים הקרובות.

daat99

מייסד
מנהל
אשמח מאוד בהמשך לכתוב מאמר כאשר יהיה לי נושא קצת יותר מסודר שניתן להסביר. כרגע לא בטוח. מודה לך מאוד על הכבוד. אודיע לך בהמשך.
הכבוד והשמחה - שלי הם :)
בכל אופן גם אם תחליט בסוף שלא אני שמח ששיתפת כאן כך שכבר החכמתי.

למעלה תחתית