מניות עם דיבידנד חודשי

דייב

Member
הבנתי התיק שלי מורכב ממדים ישראלים ומדד מחול במידה ואני חש שמדדים ישראלים פחות טובים האם כדאי למכור אותם ולהעביר כסף למדד חול כדי לפשט את תיק ההשקעות

סטרבו

Well-Known Member
זו אפשרות וצריך לעשות חישוב של תשלום מס מול דמי ניהול מול הצבירה, כדי להביןאם משתלם.
אני יותר אוהב תעודות אמריקאיות מישראליות.
אבל אלה רק כלים שאמורים לקדם אותך לקראת המטרה -כל כלי והיתרונות והחסרונות שלו.
אבל לפני כן,1.צריך להגדיר מטרות,
2. טווח זמן,
3. חלוקת נכסים,
4.אחרי אילו מדדים אתה רוצה לעקוב.
בסוף להחליט על הכלים.

daat99

מייסד
מנהל
הבנתי התיק שלי מורכב ממדים ישראלים ומדד מחול במידה ואני חש שמדדים ישראלים פחות טובים האם כדאי למכור אותם ולהעביר כסף למדד חול כדי לפשט את תיק ההשקעות
נניח ועברת לקרן מחקה מדד X במקום קרן מחקה מדד ישראלי ובעוד כמה שנים בתקופה שבה מדד X מפסיד למדד Y למדת משהו חדש שלא ידעת האם אתה תחליט שעדיף להשקיע במדד Y?
מה ימנע ממך לבצע את הקפיצות הללו בכל כמה שנים (הרי אין מדד יחיד שעוקף בעקביות את כל שאר המדדים והתוצאות של איזה מדד מוביל משתנות בהתאם לשנה שבה בודקים זאת)?
הקפיצות הללו מהשקעה אחת לאחרת הן הגורם המרכזי להפסדים בשוק ההון.

לעניות דעתי אתה צריך להתמקד בצד הפסיכולוגי ולא בצד התשואתי.

צריך לעשות חישוב של תשלום מס מול דמי ניהול מול הצבירה, כדי להביןאם משתלם.
ההשתלמות הכלכלית בטלה בשישים לעומת היתרונות/חסרונות הפסיכולוגיים.
ההשקעה הכי טובה לא תעזור לאף אחד שלא מסוגל להתמיד בה.

דייב

Member
אני דווקא רוצה למכור אותם לא כי הם מפסידים אלא כי אני רוצה לפשט את התיק לצורך מעקב וכי הם העלו דמי ניהול מהבחינה הזאת הם פחות טובים כרגע דווקא ההשקעה בחול היא המפסידה

daat99

מייסד
מנהל
אני דווקא רוצה למכור אותם לא כי הם מפסידים אלא כי אני רוצה לפשט את התיק לצורך מעקב וכי הם העלו דמי ניהול מהבחינה הזאת הם פחות טובים כרגע דווקא ההשקעה בחול היא המפסידה
מה שחשוב הוא להבין את הפסיכולוגיה של המשקיע ואיך היא משפיעה עלינו בתהליך קבלת ההחלטות שלנו.
לפי דבריך אתה רוצה להחליף ניירות ישראליים בזרים שלא כתזמון שוק אלא לצורך הקטנת עלויות.
אם לאחר ההחלפה אתה עדיין תהיה עם אותה הקצאת נכסים (למשל להחליף קרן ישראלית מחקה SP500 בקרן אמריקאית מחקה SP500) אז זה באמת צעד שנועד להוזיל עלויות.
אם ההחלפה מובילה אותך להקצאת נכסים שונה ממה שהייתה לך קודם אז כדאי שתשאל את עצמך מה הסיבה האמתית שאתה רוצה לבצע את שינוי ההקצאה הזה כי מעבר לעלויות.

בסופו של יום אתה צריך להיות עם תיק שעוזר לך לישון טוב בלילה ועדיין צפוי להניב תשואה חיובית (אבל לא בהכרח את התשואה הגבוהה ביותר כי אנחנו לא יודעים מה יקרה בעתיד).
לעניות דעתי כדאי לך לחשוב טוב מאוד על הסיבות שמתחת לפני השטח שגורמות לך לרצות לשנות את הקצאת הנכסים ולנסות להבין אם אלו אותן הסיבות שגורמות למשקיע הממוצע לקפוץ מהשקעה אחת לאחרת ובכך להשיג תשואה שנמוכה מתשואת האג"חים הממשלתיים הקצרים.

למעלה תחתית