איפה רואים דיבידנדים שהוכרזו / התקבלו במערכת TWS?

שפם ארוך

Active Member
היי,
איך אני יודע כאשר חברה הכריזה על דיבידנד?

כאשר מתקבל דיבידנד, איפה אני רואה את הכסף נכנס ואת המס שנוכה במקור?

תודה

daat99

מייסד
מנהל
מערכת TWS היא מערכת מסחר ולכן אתה לא תמצא שם את הנתונים הללו.
בשביל לראות את הפרטים הללו אתה צריך להיכנס לאתר של אינטראקטיב ברוקרס באינטרנט.

הכסף נכנס ישירות לחשבון המסחר שלך ומצטרף ליתרה שלך.
את המס שנוכה במקור אתה רואה בדו"ח תנועות שאתה יכול להנפיק בחינם בכל רגע שמתחשק לך.

שפם ארוך

Active Member
מערכת TWS היא מערכת מסחר ולכן אתה לא תמצא שם את הנתונים הללו.

הכסף נכנס ישירות לחשבון המסחר שלך ומצטרף ליתרה שלך.
את המס שנוכה במקור אתה רואה בדו"ח תנועות שאתה יכול להנפיק בחינם בכל רגע שמתחשק לך.
תודה דעת,
אז איך אתה יודע מתי לצפות לדיבידנד?

למשל כאשר אני סוחר במניות בישראל, אז במערכת של בנק לאומי מופיע סימן לצד המניה וכתוב בו מה התאריך בו הוכרז הדיבידנד ומה התאריך בו הדיבידנד עתיד להיות מחולק.

איך אני יכול לדעת לגבי המניות האמריקאיות שלי?

daat99

מייסד
מנהל
אני אישית נרשם לעדכונים באתר סיקינג אלפא.
יש לך כמה אפשרויות:
1. לבדוק בעדכונים באתר ניהול החשבון באינטראקטיב ברוקרס (אתה צריך לקבל הודעות בכל פעם שהחברה מכריזה על דיבידנד)
2. להוסיף עמודה בשם "dividend date" במערכת המסחר TWS - אני לא יודע אם זה חינמי ואני לא משתמש בזה! שמציגה את תאריף הדיבידנד הצפוי הבא (לא תמיד התאריך נכון).

שפם ארוך

Active Member
אני אישית נרשם לעדכונים באתר סיקינג אלפא.
יש לך כמה אפשרויות:
1. לבדוק בעדכונים באתר ניהול החשבון באינטראקטיב ברוקרס (אתה צריך לקבל הודעות בכל פעם שהחברה מכריזה על דיבידנד)
2. להוסיף עמודה בשם "dividend date" במערכת המסחר TWS - אני לא יודע אם זה חינמי ואני לא משתמש בזה! שמציגה את תאריף הדיבידנד הצפוי הבא (לא תמיד התאריך נכון).
תודה,
בסיקינג אלפא אתה בעצם מנהל את התיק שלך לצורך קבלת עדכונים?
האם זה ללא עלות?
האם צריך להרשם לאתר והם מאפשרים לך לבנות את תיק המניות התיאורטי שלך?

daat99

מייסד
מנהל
בסיקינג אלפא אתה בעצם מנהל את התיק שלך לצורך קבלת עדכונים?
"מנהל" זו מילה קשה :)
אני בסך הכל רושם כל חברה שרכשתי בה מניות בתיק וירטואלי באתר ומקבל עדכון יומי במייל אחד על כל התיק שלי.

האם זה ללא עלות?
אכן.

האם צריך להרשם לאתר והם מאפשרים לך לבנות את תיק המניות התיאורטי שלך?
צריך להירשם (בחינם).
אם עדיין לא עשית זאת אז במאמר הראשון שבו הצגתי מידע על מניות דיבידנד (כאן בבלוג ובפורום הסולידית) צירפתי קישור למאמר שכתב צ'אק קארנווייל על זוג (רופה ואחות) שהגיעו אליו בשנת 2006 ואמרו לו שהם רוצים לפרוש בעוד 3 שנים.
במאמר הוא מתאר מה קרה לאותו הזוג לאחר שהוא שכנע אותם להשקיע במניות דיבידנד (הוא היה יועץ ההשקעות שלהם) לפני, במהלך ואחרי משבר 2008.

מאוד מומלץ לקריאה!!!

שפם ארוך

Active Member
"מנהל" זו מילה קשה :)
אני בסך הכל רושם כל חברה שרכשתי בה מניות בתיק וירטואלי באתר ומקבל עדכון יומי במייל אחד על כל התיק שלי.

אכן.

צריך להירשם (בחינם).
אם עדיין לא עשית זאת אז במאמר הראשון שבו הצגתי מידע על מניות דיבידנד (כאן בבלוג ובפורום הסולידית) צירפתי קישור למאמר שכתב צ'אק קארנווייל על זוג (רופה ואחות) שהגיעו אליו בשנת 2006 ואמרו לו שהם רוצים לפרוש בעוד 3 שנים.
במאמר הוא מתאר מה קרה לאותו הזוג לאחר שהוא שכנע אותם להשקיע במניות דיבידנד (הוא היה יועץ ההשקעות שלהם) לפני, במהלך ואחרי משבר 2008.

מאוד מומלץ לקריאה!!!
כן,
נחמד לקרוא את המאמרים האלו.

שפם ארוך

Active Member
שאלה לגבי דוח הדיבידנדים בסיקינג אלפא, האם אתם יודעים מה כל עמודה מתארת?
1. EX-DIV זה יום האקס.
2. מה לגבי אלו?

DIV RATE DIV YIELD PAYOUT
RATIO
DGR 3 YR DGR 5 YR DIV
4YR AVG
DIV YID
4YR AVG

daat99

מייסד
מנהל
אתה יכול לספק קישור לדף ספציפי שאתה מתבונן בו בשביל שנראה את אותו הדבר בבקשה?

עד אז קבל מילון:
DIV YIELD = YID: תשואת דיבידנד
PAYOUT: יחס חלוקת רווחים
DGR: קצב הגדלת דיבידנדים ממוצע לתקופה
YR #: מספר שנים שמגדירים אורך תקופה
AVG: ממוצע

שפם ארוך

Active Member
אתה יכול לספק קישור לדף ספציפי שאתה מתבונן בו בשביל שנראה את אותו הדבר בבקשה?

עד אז קבל מילון:
DIV YIELD = YID: תשואת דיבידנד
PAYOUT: יחס חלוקת רווחים
DGR: קצב הגדלת דיבידנדים ממוצע לתקופה
YR #: מספר שנים שמגדירים אורך תקופה
AVG: ממוצע
https://seekingalpha.com/account/portfolio/dividends

שפם ארוך

Active Member
שאלה נוספת:

אני רואה בטבלה את יום האקס, אבל אני לא רואה את יום החלוקה, כיצד ניתן לראות אותו?

daat99

מייסד
מנהל
העמודות לפי הסדר:
  • תאריך האקס
  • סך דיבידנדים שנתי בדולרים למניה
  • תשואת דיבידנד (סך דיבידנדים שנתי חלקי מחיר מניה)
  • אחוז חלוקת רווחים (דיבידנד חלקי רווח למניה)
  • ממוצע הגדלת דיבידנד ב-3 שנים אחרונות
  • ממוצע הגדלת דיבידנד ב-5 שנים אחרונות
  • ממוצע אחוז חלוקת רווחים ב-4 שנים אחרונות
  • ממוצע תשואת דיבידנד ב-4 שנים אחרונות
אם תעמוד עם סמן העכבר על הכותרות של העמודות אז יפתח חלון טיפים שמסביר מה כל עמודה אומרת.

אני רואה בטבלה את יום האקס, אבל אני לא רואה את יום החלוקה, כיצד ניתן לראות אותו?
לצערי אני לא מכיר מקום מרכזי שמציג את יום החלוקה בפועל (באופן אישי הוא תאריך חסר חשיבות מבחינתי כי אינטראקטיב מאפשרים לי להשתמש בכספי הדיבידנד כבר ביום האקס).

שפם ארוך

Active Member
לצערי אני לא מכיר מקום מרכזי שמציג את יום החלוקה בפועל (באופן אישי הוא תאריך חסר חשיבות מבחינתי כי אינטראקטיב מאפשרים לי להשתמש בכספי הדיבידנד כבר ביום האקס).
היי,
מה זאת אומרת - אינטרקטיב מאפשרים לך לעשות שימוש בדיבידנדים ביום האקס? איפה אתה רואה את הכסף?
הכסף הרי לא בחשבון עדיין, לדוגמה בחשבון הישראלי שלי, שמנוהל בבנק, אני רואה את יום האקס ויום החלוקה, ביום החלוקה החשבון שלי מזוכה בסכום הדיבידנד לאחר מס ואני יכול לעשות בו שימוש.
לא ברור לי איך זה עובד באינטרקטיב, אני מחזיק ב IBM אשר יום האקס שלה היה החודש ואני לא רואה שהכסף זוכה בחשבון שלי באינטרקטיב.

תוכל לתת הסבר מדויק יותר?

daat99

מייסד
מנהל
לדוגמה בחשבון הישראלי שלי, שמנוהל בבנק, אני רואה את יום האקס ויום החלוקה, ביום החלוקה החשבון שלי מזוכה בסכום הדיבידנד לאחר מס ואני יכול לעשות בו שימוש.
במקרים מסוימים אתה עלול לראות את הדיבידנד בעיקוב בחשבון הישראלי שלך (מניסיון) ואפילו לא ביום החלוקה עצמו.

לא ברור לי איך זה עובד באינטרקטיב, אני מחזיק ב IBM אשר יום האקס שלה היה החודש ואני לא רואה שהכסף זוכה בחשבון שלי באינטרקטיב.
הכסף לא נכנס לחשבון עדיין אבל "כוח הקנייה" שלך הוגדל לפי הדיבידנד ולכן אתה יכול להשתמש בו בשביל לרכוש מניות כבר ביום האקס.

שפם ארוך

Active Member
עכשיו ראיתי שישנו דוח שניתן להפיק מהמערכת האינטרנטית של:
Dividend Accruals

הדוח כולל את יום האקס ויום התשלום. כך שבכל שלב ניתן לראות מה הדיבידנד הצפוי הידוע.

daat99

מייסד
מנהל
עכשיו ראיתי שישנו דוח שניתן להפיק מהמערכת האינטרנטית של:
Dividend Accruals
לזה התכוונתי כשאמרתי:
בכל מקרה תודה על ההבהרה (אם זה לא היה ברור לך אז גם אחרים לא הבינו את זה).

מומו

Well-Known Member
הכסף לא נכנס לחשבון עדיין אבל "כוח הקנייה" שלך הוגדל לפי הדיבידנד ולכן אתה יכול להשתמש בו בשביל לרכוש מניות כבר ביום האקס.
רק רוצה לוודא שהבנתי נכון:
1. עם אותו "כוח הקנייה" אתה יכול לרכוש מניות נוספות למרות שהכסף עדיין לא נכנס לחשבון?
2. האם במצב שבו קנית מניות עם "כוח הקנייה" ובפועל הכסף לא בחשבון (כלומר נכנסת למינוס) זה לא נחשב בעינך מינוף?
3. האם "המינוף" / "המינוס" לא יחייב אותך בריבית של IB?

daat99

מייסד
מנהל
עם אותו "כוח הקנייה" אתה יכול לרכוש מניות נוספות למרות שהכסף עדיין לא נכנס לחשבון?
2. האם במצב שבו קנית מניות עם "כוח הקנייה" ובפועל הכסף לא בחשבון (כלומר נכנסת למינוס) זה לא נחשב בעינך מינוף?
כן וזה נחשב מינוף "זמני" (הכסף שלך אבל עדיין לא אצלך).
האם "המינוף" / "המינוס" לא יחייב אותך בריבית של IB?
אני חושב שכן אבל אני לא בטוח - צריך לשאול את IB העולמית בהזדמנות (לא לסמוך על אינטראקטיב ישראל).

למעלה תחתית