דיוויד פיש נפטר

הנושא בפורום 'שיחות מסדרון' פורסם ע"י סטרבו, ‏4/6/18.

1. סטרבו

סטרבו Member

לייקים:
    37
    נקודות:
    13
    משקיע דיבידנדים גדלים פרסם שנפטר בחודש שעבר דיוויד פיש יוצר ומתחזק רשימת האלופות.

daat99 אוהב/ת את זה.
  2. daat99

daat99 מייסד מנהל

לייקים:
    451
    נקודות:
    63
    תודה על העדכון - אכן חדשות מצערות ביותר :(

3. FIYaacov

FIYaacov Active Member

לייקים:
    119
    נקודות:
    33
    אז אתם חוזרים לתיק מדדים?
    ;)
    Too soon?

יהי זכרו ברוך :(

daat99 אוהב/ת את זה.
  4. daat99

daat99 מייסד מנהל

לייקים:
    451
    נקודות:
    63
    רשימת האלופות של דוד פיש בסך הכל עזרה לנו בתהליך הסינון הראשוני.
    קיום הרשימה לא שינה את המציאות ומותו לא משנה את ההיסטוריה כך שעדיין כל אחד שחשב שההשקעה בסגנון הזה מתאימה לו צריך להגיע לאותה המסקנה גם היום.
    נכון לרגע זה יש יותר סימני שאלה מתשובות בנושא זה ולי אין תשובות קסם.

סטרבו, quesito ו-FIYaacov אוהבים את זה.
  5. quesito

quesito Active Member

לייקים:
    227
    נקודות:
    43
    אני לא משתמש ברשימה שלו. למדתי ממנו ומסתכל לפעמים.

daat99 ו-סטרבו אוהבים את זה.
  6. סטרבו

סטרבו Member

לייקים:
    37
    נקודות:
    13
    הרשימה שלו הקלה על החיפוש הראשוני.
    איך אתה מוצא חברות מעניינות?

quesito ו-daat99 אוהבים את זה.
  7. daat99

daat99 מייסד מנהל

לייקים:
    451
    נקודות:
    63
    אשמח מאוד אם תפרט (ואם אתה מעוניין אני אשמח אפילו יותר אם תוכל לכתוב על זה מאמר אורח בבלוג).

אכן.
    יש כמה דרכים:
    1. מדד אצולות הדיבידנדים מכיל חברות שמגדילות את הדיבידנדים בעקביות ולכן קל לחיפוש ולסינון.
    זו הדרך הקלה והפשוטה ביותר אבל היא מגבילה אותך לכ-50 חברות בסך הכל כאשר לא את כולן תרצה לרכוש.
    2. לעקוב אחרי הכרזות דיבידנדים כמו בשלושת האתרים שמופיעים בסרגל הימני בבלוג ולשים לב אילו חברות מגדילות את הדיבידנד ואז כמובן לוודא שהן מגדילות אותו בעקביות ולא חד פעמי.
    הדרך הזו מצריכה יותר זמן אבל חושפת אותך לחברות שאינן בהכרח אמריקאיות ו/או שאינן נכללות באצולת הדיבידנדים.
    3. לעבור על מאמרים שמפורסמים באתר סיקינג אלפא על חברות שונות תחת קטגוריית השקעת דיבידנדים ולסנן משם רק את מה שמוצא חן בעיניך ומציג את הנתונים המתאימים.
    הדרך הזו חושפת אותך לטעויות של אחרים ולרוב תשפיע על קבלת ההחלטות שלך כחלק מעדר שזהו חיסרון רציני (אבל ניתן להתמודד איתו עם הרבה משמעת עצמית ומודעות אישית).

8. quesito

quesito Active Member

לייקים:
    227
    נקודות:
    43
    אני עוקב אחרי עיתונות ובלוגים אבל מאוד נזהר מהם.
    אין לי שיטה מסודרת נכון להיום לצערי או לא, לחפש מניות.
    אני משקיע כמעט 95% במניות שמחלקות דיבידנדים גדלים או יציבים או עם היסטוריה מאוד ארוכה של חלוקה שלא בהכרח מגדילות בכל ההיסטוריה. חלקם הגדילו שנים, ואז חתכו קצת ואז המשיכו לעלות שנים, בדומה למצבי השוק.
    נחשפתי לDGI ומניות דיבידנדים דרך בלוגים בשפות שונות, ו- SA ומאמרים של דעת.
    יש לי רשימה לא קטנה של חברות היסטוריות, ענקיות ש"מעניינות" אותי. אני מסתכל באנציקלופדיה וויקיפדיה על היסטוריה שלהן. ברור לי שלא בטוח שחברות שבעבר הצליחו יצליחו בעתיד.
    כמו שדעת אומר, אפשר לראות אותם במדדי BLUE CHIP עולמיים. הבעיה שיש יותר מידי חברות שמעניינות אותי וקשה לעקוב אחריהן. פה מתחילה לפעמים ההתלבטות של ETF. האם כדאי איזה ETF ? (זה לא שאלה זה שאלה מחשבתית שלי).

פרמטרים שאני חוקר עכשיו הם FCF ודומים והקשרם ל-דיבידנדים.

אשמח מאוד בהמשך לכתוב מאמר כאשר יהיה לי נושא קצת יותר מסודר שניתן להסביר. כרגע לא בטוח. מודה לך מאוד על הכבוד. אודיע לך בהמשך.

הערה: כפי שתארתי בעבר, אני התחלתי את ההשקעות לפני מספר שנים עם מטרות שונות. לצערי לא כל התיק מיועד, ככל הנראה, להכנסה פסיבית וטווח מאוד מאוד ארוך. יש סיכוי שבשביל לקנות בית למגורים אני ארצה למכור חלק מהמניות .
    בגלל זה חלק מה נכסים הם מניות צמיחה (שמחלקות דיבידנד אומנם קטן מאוד) שיש סיכוי שאצטרך למכור בשנים הקרובות.

daat99 אוהב/ת את זה.
  9. daat99

daat99 מייסד מנהל

לייקים:
    451
    נקודות:
    63
    הכבוד והשמחה - שלי הם :)
    בכל אופן גם אם תחליט בסוף שלא אני שמח ששיתפת כאן כך שכבר החכמתי.

quesito אוהב/ת את זה.

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!