מדד MOAT

הנושא בפורום 'שיחות מסדרון' פורסם ע"י quesito, ‏20/12/18.

1. quesito

quesito Well-Known Member

לייקים:
    304
    נקודות:
    63
  2. daat99

daat99 מייסד מנהל

לייקים:
    564
    נקודות:
    113
    quesito אוהב/ת את זה.
  3. quesito

לייקים:
    304
    נקודות:
    63
    לא ברור לי איך מחשבים כל זה... איפה אפשר לקרוא על המדד לעומק.
    אני מתחיל ללמוד הערכת שווי נכסים וחשבתי שזה יכול לתרום...כי החלק של MOAT קשה מאוד לחשב..

האם אתה קראת את הספר המשקיע הנבון של גרהם ? מרגיש שזה עזר לך? האם אפשר משם ללמוד לקרוא דוחות כספים כדי "להעריך" שווי נכס לדעתך @daat99 ?

שוב אני חוזר על ה"רעיון" שלי, להיות מסוגל לקנות ולמכור מידי פעם לפי השקעות ערך כדי להזרים את הרווחים למניות CORE שהן לטווח ארוך מאוד שאיתם אני קונה ומוסיף להן באופן קבוע.
    תודה!

daat99 אוהב/ת את זה.
  4. daat99

daat99 מייסד מנהל

לייקים:
    564
    נקודות:
    113
    לפי גורופוקוס הדרך הקלה הראשונה היא לחפש חברות עם ROIC גבוה והדרך הקלה השניה היא לחפש "אצולות דיבידנדים" (מפליא איך כל הדרכים הטובות מובילות לרשימת האלופות, לא?).
    הדרך הקשה היא לחקור לעומק על החברה והמתחרות שלה ולנסות להבין בעצמך אם יש לה יתרון תחרותי שלמתחרות שלה אין (או שיקח להן עשרות שנים לצמצם).
    אני באופן אישי לא קראתי את הספר שלו אבל אני נוקט בגישת העצלנים שבה אני מפצה על חוסר ידע באמצעות פיזור יתר.
    ברור לי לחלוטין שגישת העצלנים צפויה להוביל לתוצאות חסר מול הגישה החוקרת אבל מבחינה סטטיסטית גישת העצלנים עדיין הניבה תוצאות יפות מאוד בעבר כך שזה לא מטריד את מנוחתי במיוחד.
    אני באופן אישי לא מצליח להבין את ההיגיון ברעיון הנ"ל (אתה הסברת אותו בצורה ברורה, אני פשוט לא מסוגל לחשוב בצורה הזו) אז מאוד קשה לי לספק מידע מועיל בנושא.
    אני לא מצליח להתמודד עם הפראדוקס הבא: אם אתה חושב שאתה יכול לקבל תוצאות יתר בבחירת מניות ערך אז למה אתה בכלל רוצה (גם בעתיד) לקבל תוצאות חסר ע"י בחירת מניות CORE?
    למה לא להיצמד לגישה שמתאימה לך ואתה מאמין בה מההתחלה ועד ליומך האחרון?
    לעניות דעתי, הצד הפסיכולוגי בהשקעות חשוב בהרבה מכל דבר אחר וקפיצות בין גישות שונות גורמות לערעור פסיכולוגי בתיק ההשקעות.

5. quesito

לייקים:
    304
    נקודות:
    63
    עצלנות ורצון לעשות דברים יותר מעניינים. בדיוק כמוך.
    אני חושב, לא בטוח, שאפשר לפעמים לתת BOOST קטן לתיק עצל כמו שאתה מתאר, בצורה שאני אומר. כמובן דורש ידע ואנרגיה.
    דבר נוסף, לא בטוח שבעתיד אני או מישהו אחר במשפחתי ירצה לעשות השקעות ערך ואז אפשר להישאר עם הCORE.

daat99 אוהב/ת את זה.
  6. daat99

daat99 מייסד מנהל

לייקים:
    564
    נקודות:
    113
    זה לא הזמן הנכון לעבור להשקעות מחקות מדד?

quesito אוהב/ת את זה.
  7. quesito

לייקים:
    304
    נקודות:
    63
    בעתיד או היום ?
    בעתיד לפי מה שאני תיארתי, אולי. אני לא יודע. אולי אפשר למדד רחב או למדדים סגנון אצולות דיבידנד.
    אולי עם הCORE שאני אומר אז לא צריך בכלל לעבור - למכור ואירוע מס...

daat99 אוהב/ת את זה.
  8. daat99

daat99 מייסד מנהל

לייקים:
    564
    נקודות:
    113
    ביום שבו יתקיים:
    גם CORE צריך לתחזק (חברות יורדות מגדולתן ואחרות תופסות את מקומן - ראה SP500 עם ועדת השקעות אקטיבית).
    אם אתה ו/או בני משפחתך מגיעים למצב שהם לא רוצים "לתחזק" אז הגישה של חיקוי מדדים נשמעת הרבה יותר אטרקטיבית בעיני.

9. quesito

לייקים:
    304
    נקודות:
    63
    כן כנראה. אבל מדדי אצולות ומניות שמחלקות דיבידנדים ביציבות

daat99 אוהב/ת את זה.
  10. daat99

daat99 מייסד מנהל

לייקים:
    564
    נקודות:
    113
    אני חייב להודות שזה נשמע הרבה יותר הגיוני.
    בכל מקרה דעתי האישית היא שאם אתה חושב שאתה מסוגל להשקיע את הזמן הנדרש לחקירת חברות אז אתה תהיה מסוגל להשיג תוצאות יתר מעבר למשקיע המחקה מדד האלטרנטיבי שבך.
    הסיבה הראשונה (אבל לא היחידה) היא שאם אתה תשקיע את הזמן הנדרש לחקירת חברות אז אתה תהיה מסוגל לישון יותר טוב בלילה עם חלק גדול יותר מההון שלך במניות לעומת השקעה מחקה מדד אלטרנטיבית.

quesito אוהב/ת את זה.

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!