מעקב על מניות בעזרת גוגל

מומו

Well-Known Member
שלום,

כמו שכולכם בוודאי מכירים יש אפשרות לעצב "תיק השקעות" בגוגל (בדומה לאקסל), היתרון הוא שניתן לפתוח גם בטלפון הנייד \ טבלט ולא מול המחשב. עד כמה שאני יודע קובץ אקסל חייב גם מערכת הפעלה של מיקרוסופט
אולי בוודאי חלקכם מכירים אבל מצאתי את האתר IEXTrading שמפרסם פונקציות API שניתן לשלב בגוגל וכך למשל לקבל על גבי הגליון נתונים המניות.
נכון - יש אפשרות "לשאוב" את הנתונים גם מאתרים כמו Yahoo Finanace, NASDAQ וכו', אבל לצערינו גוגל מגבילים את השימוש בלשאוב נתונים ע"י ImportHTML

הפתרון של IEXTrading מאפשר להשתמש ב-ImportJSON שזה למעשה סקריפט שמוסיפים פעם אחת בצורה פשוטה וניתן להשתמש בה "לשאיבת" הנתונים מאתר IEXTrading. הביצועים שלה מאוד גבוהים והיא לא צורכת משאבים יקרים כך שלגוגל יש אינטרס שישתמשו בסקריפטים מאשר בפונקציות כבדות על גבי הגליונות

באתר הזה תוכלו למצוא הסבר איך לעשות את הקסם שיציג לכם בגוגל את הנתונים

אם למישהו יש רעיונות נוספים - אשמח לשמוע

תודה !

daat99

מייסד
מנהל
כמו שכולכם בוודאי מכירים יש אפשרות לעצב "תיק השקעות" בגוגל (בדומה לאקסל), היתרון הוא שניתן לפתוח גם בטלפון הנייד \ טבלט ולא מול המחשב. עד כמה שאני יודע קובץ אקסל חייב גם מערכת הפעלה של מיקרוסופט
יש את גרסת האקסל של גוגל ("גוגל שיטס") שבה אפשר להשתמש גם בנייד.
שם אני מנהל את תיק דיבידעת ואתה יכול לראות אותו בקישור "מצב התיק" בסרגל העליון של הבלוג.

הפתרון של IEXTrading מאפשר להשתמש ב-ImportJSON שזה למעשה סקריפט שמוסיפים פעם אחת בצורה פשוטה וניתן להשתמש בה "לשאיבת" הנתונים מאתר IEXTrading. הביצועים שלה מאוד גבוהים והיא לא צורכת משאבים יקרים כך שלגוגל יש אינטרס שישתמשו בסקריפטים מאשר בפונקציות כבדות על גבי הגליונות

באתר הזה תוכלו למצוא הסבר איך לעשות את הקסם שיציג לכם בגוגל את הנתונים
תודה רבה על ההסבר.
אני נחשפתי ל-IEX בשנה שעברה לאחר מותו של דוד פיש כשהוא נבחן כמקור נתונים עבור פרסום קבצים עתידיים (היו כארבעה קבוצות שונות שעבדו על אקסל מחליף לגרסה של דוד פיש כשבסוף ג'סטין פרסם את הגרסה שלו ושאר הקבוצות פינו לו את הבמה).
עלו מספר בעיות בנתונים של IEX והתגלו שם יותר שגיאות מיאהו פייננס (שידוע כאתר הפיננסי עם הכי הרבה שגיאות בנתונים שלו).
אני הייתי נזהר מאוד מלהסתמך על אתרים שכאלו בצורה עיוורת בשביל לקבל החלטות שמשפיעות על העתיד של תיק ההשקעות שלי.

מומו

Well-Known Member
עלו מספר בעיות בנתונים של IEX והתגלו שם יותר שגיאות מיאהו פייננס (שידוע כאתר הפיננסי עם הכי הרבה שגיאות בנתונים שלו).
אני הייתי נזהר מאוד מלהסתמך על אתרים שכאלו בצורה עיוורת בשביל לקבל החלטות שמשפיעות על העתיד של תיק ההשקעות שלי.
ברור, קבלת ההחלטות לא אמורה להיות לפי הנתונים הללו אלא רק לצורך מעקב התיק

למעלה תחתית