קרנות ETF דיבידנדים

quesito

Well-Known Member
אני רואה שקרנות שמחלקות דיבידנדים גדלים או יציבים אין להם היסטוריה ארוכה כי נוצרו לפני מספר שנים בודדים.
לפי מאמרים מניות שמחלקות דיבידנדים בדרך כלל נותנות תשואה גדולה יותר לאורך הזמן ממניות שלא מחלקות דיבידנדים.

אני שוקל אפשרות להסביר לעצמי או לאנשים קרובים אליי שמתקרבים לגיל פרישה , להעביר חסכונות שיושבים בפקדון, או בהשקעה אחרת, למשל לקרן או קרונת עולמיות שמחזיקות מניות מכל העולם עם דיבידנדים יציבים וסבירים.
הכוונה היא מישהו שלא רוצה להתעסק עם ההשקעות או רק לתת פקודה מסויימת להוסיף סכומים לקרן מסויימת בלי הרבה מאמץ.
מישהו אחר יכול להיות אני שכרגע מתאים לי לבחור מניות בודדות אבל אולי בעתיד אני פתאום רוצה להוסיף קרן כזאת שמחזיקה מניות דיבידנדים בסקטור מסויים. או למשל להעביר כל המניות דיבידנדים שלי למכור אותן ולקנות קרן כזאת עולמית.
הכוונה להנות מתזרים מזומנים ללא מכירה של הנכסים.

מה דעתכם?
שאלה נוספת למה קרנות אלה לא נפוצות כל כך ?

daat99

מייסד
מנהל
קרנות שמחלקות דיבידנדים גדלים או יציבים
אני לא נתקלתי אפילו בקרן אחת שמחלקת דיבידנדים יציב ו/או גדל - אנא שתף אם אתה מכיר קרן שכזו.
זה שהקרן טוענת שהיא מחזיקה במניות שמגדילות את הדיבידנד לא אומר שהיא עצמה מחלקת דיבידנד יציב וגדל.
בשביל לראות מה הקרן עושה תבדוק את היסטוריית חלוקת הדיבידנדים שלה ותראה בעצמך שהדיבידנדים שהקרנות הללו מחלקות הם תנודתיים ביותר.
האבסורד הגדול הוא שהדיבידנדים שהקרנות מחלקות תנודתי גם כאשר כל החברות שמוחזקות ע"י אותן קרנות ממשיכות להגדיל את הדיבידנד שלהן בעקביות וללא תנודתיות.

לפי מאמרים מניות שמחלקות דיבידנדים בדרך כלל נותנות תשואה גדולה יותר לאורך הזמן ממניות שלא מחלקות דיבידנדים.
לפי מחקרים - לא לפי מאמרים.

הכוונה היא מישהו שלא רוצה להתעסק עם ההשקעות או רק לתת פקודה מסויימת להוסיף סכומים לקרן מסויימת בלי הרבה מאמץ.
רוב הסיכויים שאדם שכזה לא יפתח את הפסיכולוגיה הנדרשת בשביל להיצמד להשקעה במניות דיבידנד ולכן במקרה שכזה אני הייתי מציע לאותו אדם להתרחק ממניות דיבידנד ולהיות משקיע מחקה מדד עם אחוז חשיפה משמעותי לאג"חים בשביל למתן תנודתיות.
הסיכויים שהמשקיע יטרפד לעצמו את תיק ההשקעות כאשר חלק גדול מהתיק שלו מופנה לאג"חים נמוך משמעותית מאשר אם רוב ההון שלו מופנה למניות.

חשוב לזכור שהמשקיע עצמו לעולם לא ישיג את התשואה של הנכס שבו הוא משקיע אם הוא יברח בנקודות השפל.

באופן אישי הייתי נמנע מלהיכנס לדיונים שכאלו עם קרובי משפחה בגילאים מבוגרים.
ראיתי איך הדברים הללו נגמרים לא טוב (בלשון המעטה) כאשר הצד השני "עושה מה שאומרים לו כשהכול בסדר ומאשים בשקרים כשהשוק יורד".
זה הרס יותר ממשפחה אחת אז ראה הוזהרת.

מישהו אחר יכול להיות אני שכרגע מתאים לי לבחור מניות בודדות אבל אולי בעתיד אני פתאום רוצה להוסיף קרן כזאת שמחזיקה מניות דיבידנדים בסקטור מסויים. או למשל להעביר כל המניות דיבידנדים שלי למכור אותן ולקנות קרן כזאת עולמית.
צעד שכזה יחייב אותך בתשלום מס כבד מאוד שימחק את כל התשואה הנוספת שתשיג (אם בכלל) כך שמבחינה מתמטית זה מאוד בעייתי.
בכל אופן אם בכל חייך אתה התרגלת להשקיע במניות בודדות שמחלקות דיבידנדים אז אין שום סיבה שבגיל 60-70 אתה תחליט פתאום שזו טעות ולא מתאים לך.

ראה למשל:
  • רונלד ריד - עובד ניקיון שהמשיך להחזיק בחברות פרטניות (כולל כאלו שפשטו את הרגל) ועדיין הגיע ל-8 מיליון דולר
  • ראס גרמל - עו"ד שהפסיק לעבוד בגיל 45 ממשיך להחזיק במניות פרטניות וטרם בעודו בחיים 2 מיליון דולר במניות של וולגרין
  • גרייס גרונר - מזכירה שהמשיכה להחזיק ב-3 מניות שהיא רכשה ב-180 דולר תרמה אותם לצדקה כשהם הפכו ל-7 מיליון דולר
  • אנה שייבר - הגיעה ממשכורת שנתית של פחות מ-4000 דולר לתיק השקעות בשווי של 22 מיליון דולר שנתרם לצדקה ע"י החזקה במניות פרטניות
אף אחד מהאנשים הללו לא "החליף את המניות בקרנות" וכולם המשיכו להחזיק במניות שהם רכשו במשך עשרות שנים.

מה דעתכם?
שאלה נוספת למה קרנות אלה לא נפוצות כל כך ?
באופן כללי אני נמנע מהקרנות הללו באופן גורף כי כולן משקיעות במניות שאני כאינדיבידואל לא הייתי מתקרב אליהן.
אתה יכול לקרוא מאמר שלי בנושא כאן: למה אני לא משקיע בקרנות

quesito

Well-Known Member
אני לא נתקלתי אפילו בקרן אחת שמחלקת דיבידנדים יציב ו/או גדל - אנא שתף אם אתה מכיר קרן שכזו.
זה שהקרן טוענת שהיא מחזיקה במניות שמגדילות את הדיבידנד לא אומר שהיא עצמה מחלקת דיבידנד יציב וגדל.
בשביל לראות מה הקרן עושה תבדוק את היסטוריית חלוקת הדיבידנדים שלה ותראה בעצמך שהדיבידנדים שהקרנות הללו מחלקות הם תנודתיים ביותר.
האבסורד הגדול הוא שהדיבידנדים שהקרנות מחלקות תנודתי גם כאשר כל החברות שמוחזקות ע"י אותן קרנות ממשיכות להגדיל את הדיבידנד שלהן בעקביות וללא תנודתיות.

לפי מחקרים - לא לפי מאמרים.

רוב הסיכויים שאדם שכזה לא יפתח את הפסיכולוגיה הנדרשת בשביל להיצמד להשקעה במניות דיבידנד ולכן במקרה שכזה אני הייתי מציע לאותו אדם להתרחק ממניות דיבידנד ולהיות משקיע מחקה מדד עם אחוז חשיפה משמעותי לאג"חים בשביל למתן תנודתיות.
הסיכויים שהמשקיע יטרפד לעצמו את תיק ההשקעות כאשר חלק גדול מהתיק שלו מופנה לאג"חים נמוך משמעותית מאשר אם רוב ההון שלו מופנה למניות.

חשוב לזכור שהמשקיע עצמו לעולם לא ישיג את התשואה של הנכס שבו הוא משקיע אם הוא יברח בנקודות השפל.

באופן אישי הייתי נמנע מלהיכנס לדיונים שכאלו עם קרובי משפחה בגילאים מבוגרים.
ראיתי איך הדברים הללו נגמרים לא טוב (בלשון המעטה) כאשר הצד השני "עושה מה שאומרים לו כשהכול בסדר ומאשים בשקרים כשהשוק יורד".
זה הרס יותר ממשפחה אחת אז ראה הוזהרת.

צעד שכזה יחייב אותך בתשלום מס כבד מאוד שימחק את כל התשואה הנוספת שתשיג (אם בכלל) כך שמבחינה מתמטית זה מאוד בעייתי.
בכל אופן אם בכל חייך אתה התרגלת להשקיע במניות בודדות שמחלקות דיבידנדים אז אין שום סיבה שבגיל 60-70 אתה תחליט פתאום שזו טעות ולא מתאים לך.

ראה למשל:
  • רונלד ריד - עובד ניקיון שהמשיך להחזיק בחברות פרטניות (כולל כאלו שפשטו את הרגל) ועדיין הגיע ל-8 מיליון דולר
  • ראס גרמל - עו"ד שהפסיק לעבוד בגיל 45 ממשיך להחזיק במניות פרטניות וטרם בעודו בחיים 2 מיליון דולר במניות של וולגרין
  • גרייס גרונר - מזכירה שהמשיכה להחזיק ב-3 מניות שהיא רכשה ב-180 דולר תרמה אותם לצדקה כשהם הפכו ל-7 מיליון דולר
  • אנה שייבר - הגיעה ממשכורת שנתית של פחות מ-4000 דולר לתיק השקעות בשווי של 22 מיליון דולר שנתרם לצדקה ע"י החזקה במניות פרטניות
אף אחד מהאנשים הללו לא "החליף את המניות בקרנות" וכולם המשיכו להחזיק במניות שהם רכשו במשך עשרות שנים.

באופן כללי אני נמנע מהקרנות הללו באופן גורף כי כולן משקיעות במניות שאני כאינדיבידואל לא הייתי מתקרב אליהן.
אתה יכול לקרוא מאמר שלי בנושא כאן: למה אני לא משקיע בקרנות
גם אני נמנע ונזהר עם משפחה . אפשר לחשוב על היפוטטית, מה קורה אם אתה רוצה להעביר חלק מהתיק לבן משפחה ושהוא ימשיך את שיטת השקעה. אז חשבתי שדבר כזה עם קרנות כאלה יכול להיות פתרון קרוב.

לגבי נושא הגדלת דיבידנדים אני מבין אותך. אבדוק את זה לבד ..למרות שאתה מדבר על מניות שמגדילות דיבידנד, אני אומר שגם קרן עם מניות דיבידנדים גדלים עדיף מבחינת תשואה כוללת בזמן מאשר קרן רגילה של מניות שאולי מחלקות ואולי לא.

daat99

מייסד
מנהל
אני אומר שגם קרן עם מניות דיבידנדים גדלים עדיף מבחינת תשואה כוללת בזמן מאשר קרן רגילה של מניות שאולי מחלקות ואולי לא.
בהחלט יכול להיות שמבחינת תשואה כוללת יש לך פוטנציאל להשיג תשואת יתר אבל אתה מאבד את היתרון הפסיכולוגי של התבוננות בתזרים בלבד דבר שבפני עצמו פוגע ביכולת של רוב המשקיעים לספוג תנודתיות כבדה.
מכיוון שאין לך את האישוש הפסיכולוגי המתקבל מהעלאת דיבידנדים בזמן משבר אז כמשקיע אתה חושף את עצמך לסיכון גדול יותר של "בריחה בשפל".
בשביל להתמודד עם הסיכון הזה אתה צריך לנקוט בצעדים שמצמצמים את התנודתיות של התיק הכולל שלך דבר שמוביל אותך לחשיפה נמוכה יותר למניות.

וכאן מגיעה השאלה הקשה:
האם חשיפה מוגברת למניות דיבידנד צפויה להניב תשואת יתר מול תיק חלופי שמקטין את החשיפה למניות בשביל להתמודד עם התנודתיות שבו?

אתה שם לב שזו כבר שאלה אחרת לגמרי.
גם אם השקעה במניות דיבידנד (או בקרנות שלהן) צפויה להניב תשואת חסר מול השקעה במדד זה לא אומר כלום לגבי התוצאות של המשקיע שמחקה את המדד הרחב אבל מקטין את החשיפה למניות בשביל שהוא יוכל להתמודד עם התנודתיות של התיק שלו עצמו.

למעלה תחתית