תיק ירד בכ-10% בחודשיים האחרונים מהשיא

michael123

Active Member
א) אומנם תיק דיבידנד, האם זה בסדר?
אם כי כרגע הסתכלתי על SPY, ואצלי מצב טוב יותר.

ב) עשינו קצת שיפוץ בבית, אין לי כרגע ממש ממון להשקיע, אבל האם זה הזמן עכשיו (הזדמנות)?

daat99

מייסד
מנהל
האם זה בסדר?
כך מתנהג השוק ובדיוק בגלל זה המשקיעים צריכים להתמקד בצד הפסיכולוגי של ההשקעות (כגון התמקדות בתזרים והבנה שאתה מושקע בחברה ולא רק במספר תנודתי) במקום בצד הפיננסי.
אבל האם זה הזמן עכשיו (הזדמנות)?
בכל פעם שיש לי סכום פנוי אני משקיע אותו.
בטווח הארוך ניסיונות לתזמון השוק לרוב גורמים ליותר נזק מתועלת כי הם מנטרלים את היתרון הפסיכולוגי של התמקדות בתזרים.

michael123

Active Member
תודה :)

אתמול הכנסתי תשכורת לעצמי לקנות מניות, לא עשיתי מחקר מעמיק, אבל כיוון שאני רואה את השוק עכשיו כסופרמרקט עם Christmas Sale :)
חשבתי שאקנה פשוט אותם מניות מהתיק, וקצת לאזן

בסוף התעצלתי, והבורסה עלתה [קצת]

שפם ארוך

Active Member
אני ניצלתי קצת את הירידות בתיק דיבידנד הישראלי. זה אמור להגדיל לי את התשואה המצטברת מהדיבידנד, למרות שהמניות הישראליות נחותות יותר מבחינת חלוקת דיבידנדים.

שפם ארוך

Active Member
טוב לראות שיש עוד אנשים שמבינים שירידות מחירים בבורסה זה דבר חיובי :)
ברגע שאתה מחזיק כמה עשרות מניות, לדוגמה התיק הישראלי שלי הוא כ 40 מניות, אז רואים שלפתע כל המניות יורדות, זה בכלל לא משנה מה היו התוצאות של חברה מסוימת, היא חוטפת.

את התיק הישראלי וגם את האמריקאי אני מיינתי לפי מניות ליבה שאלו המניות שאני מגדיל רכישות בהן עד להיקף מספק מבחינתי, מניות יציבות שאותן אני רוכש בשיעור של עד 40 אחוזים מהסכום שאני משקיע במניות הליבה, מניות שלא ניתן לנתח למשל בישראל מדובר בכיל, בנק פועלים, הראל השקעות וכדומה שאלו מניות טובות מחלקות דיבידנדים, חברות ותיקות, אבל שאין לי יכולת לנתח אותן ולכן אני רוכש מהן פחות, ומניות מסוכנת כמו טבע למשל או דלק רכב, אשר מחלקות דיבידנדים (או חילקו) אבל הן ממונפות מאוד ולכן בעת משבר יקרסו וזה אכן מה שקרה.

כל המניות בתיק ירדו, ניצלתי את זה להגדיל פוזיציה בעיקר במניות הליבה. מקווה ששיעור הדיבידנד מעלות התיק יגדל ב 2019.

Fortunes

New Member
זה בסדר, השוק הוא תנודתי.
השנים האחרונות, היותר יציבות, הן היוצאות דופן.

למעלה תחתית